huawei, honor

Synergia Watt-Bit-Heat pomaga budować bardziej ekologiczne centra danych

Wraz z gwałtownym wzrostem przepływu danych sprzęt centrum danych w dalszym ciągu zużywa coraz więcej energii, a do rozpraszania ciepła potrzeba również więcej energii. Oznacza to, że należy sprawdzić efektywność zużycia energii (PUE) w centrach danych. Zarówno oszczędzanie energii, jak i redukcja emisji stały się globalnymi mandatami, a ochrona środowiska jest kluczem do osiągnięcia globalnej gospodarki opartej na zrównoważonym rozwoju. W tym względzie wszystkie kraje dążą do osiągnięcia neutralności węglowej. Na tym tle oszczędność energii stała się nieuniknionym problemem, który należy omówić w branży centrów danych.

Niedawno Paolo Gemma, przewodniczący ITU-T SG5 WP2 „Środowisko, efektywność energetyczna i gospodarka o obiegu zamkniętym” oraz starszy ekspert Huawei Network Energy w dziedzinie centrów danych wygłosił przemówienie na temat: „Technologia cyfrowa umożliwia zielone centrum danych. „ Podczas przemówienia zauważył, jak Huawei aktywnie wypełnia swoje obowiązki społeczne, które obejmują zmniejszanie wpływu produktów ICT na środowisko poprzez innowacyjne technologie, a także stosowanie zielonych i energooszczędnych produktów i rozwiązań w celu ochrony naszego nieba, lasów, i oceany. Jeśli chodzi o wyposażenie centrów danych, Huawei kontroluje przepływ mocy, bitów i ciepła, aby dynamicznie dopasowywać rozwój usług i promować centra danych zdolne do oszczędzania energii.

Przepływ w watach: poprawia wydajność konwersji, zmniejsza ścieżki i straty transmisji oraz poprawia wydajność energetyczną na kW. Osiąga się to poprzez zastosowanie wysokowydajnych elementów konwersji (UPS), architektury zasilacza z krótszymi ścieżkami konwersji i transmisji energii, a także energii słonecznej w celu maksymalizacji wydajności czystej energii.

Przepływ bitów: promuje ciągłą ewolucję architektury produktu w celu uzyskania większej liczby bitów przy mniejszej mocy i zmniejsza zużycie energii na bit podczas przetwarzania, przesyłania i przechowywania. Na poziomie elementu sieci (NE) dyski SSD o rozwiniętej architekturze zastępują dyski twarde, a dedykowane procesory (takie jak GPU i NPU) zastępują procesory ogólnego przeznaczenia. Technologie te poprawiają głośność transmisji danych (48 x 400 GE / gniazdo) każdej płytki, jednocześnie znacznie zmniejszając zużycie energii na bit.

Przepływ ciepła: rozprasza więcej ciepła przy mniejszej mocy, aby zmniejszyć zużycie energii przez chłodzenie na 1 kW obciążenia. Na poziomie NE efektywność rozpraszania ciepła uległa dalszej poprawie dzięki postępowi technologii materiałowych. Na poziomie sieci technologia optymalizacji wydajności energetycznej Huawei iCooling @ AI, kompleksowa współpraca oraz inteligentna optymalizacja wydajności energetycznej na poziomie systemu zmniejszają PUE o około 8% do 15%. Ponadto pośrednie chłodzenie wyparne, FusionCol, wydłuża czas swobodnego chłodzenia w celu maksymalizacji wydajności.

Huawei jest nie tylko dostawcą rozwiązań, ale także praktykiem, który opowiada się za „tymi, którzy wykonują spadochrony, powinni je wypróbować jako pierwsi”. Firma wykorzystuje własne centra danych w chmurze do wspólnych innowacji i testów w celu weryfikacji innowacyjnych technologii i rozwiązań, pomagając klientom i partnerom osiągnąć sukces biznesowy.

Centrum danych przedsiębiorstwa Huawei (EDC) w Songshan Lake, Dongguan, wykorzystuje energię słoneczną. Ponadto w centrum przetwarzania danych w chmurze Huawei w Ulanqab zastosowano rozwiązanie pośredniego chłodzenia wyparnego, FusionCol i iCooling @ AI. Centrum danych osiąga roczny wskaźnik PUE wynoszący zaledwie 1,15, co stanowi przykład tego, jak należy budować zielone centra danych.

Niedawno iCooling @ AI technologia optymalizacji wydajności energetycznej została pomyślnie wdrożona w centrum danych China Mobile w Ningxii. Zgodnie z testem na miejscu całkowite zużycie energii przez centrum danych zmniejszyło się o 3,2% dzięki bezpłatnemu chłodzeniu zimą w fazie 1, co pozwala zaoszczędzić ponad 400 000 kWh energii elektrycznej rocznie. W miarę zwiększania się obciążeń centrum danych postępuje podejście chłodnicze i poprawia się zdolność uczenia się AI, szacuje się, że każdego roku w centrum danych zostanie zaoszczędzonych 6 milionów kWh energii elektrycznej, co odpowiada redukcji o około 3 miliony kg emisja dwutlenku węgla.

Wierzymy w pełne wykorzystanie korzyści technologii dla korzyści ludzi i utrzymania zieleni w przestrzeni. W przyszłości Huawei będzie nadal badać i wprowadzać innowacje, a także wykorzystywać mocniejsze, ale przyjazne technologie, aby opracowywać bardziej ekologiczne i energooszczędne produkty i rozwiązania, zapewniając znaczne wsparcie techniczne w radzeniu sobie z globalnymi zmianami klimatu.


Serwis HuaweiPolska.pl

Data utworzenia: Sat Mar 21 01:48:33 2020